درباره‌ما

ایران به لطف تنوع جغرافیایی و اقلیمی از غنای گیاهی و جانوری خاصی برخوردار است که در منطقه خشک نیمکره شرقی بی‌نظیر است. ازاین‌روی در دسترس بودن مرجعی که بتواند تا حدودی این غنای اقلیمی را نمایان کند لازم می‌نمود. با این تفاصیل وب‌سایت بیابان‌ها و کویرهای ایران باهدف ترویج فرهنگ طبیعت‌گردی مسئولانه و حفاظت از محیط‌زیست در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد. این وب‌سایت به‌عنوان تنها مرجع اطلاع‌رسانی درزمینهٔ کویر و بیابان در ایران فعالیت دارد و خبرها و مطالب آن به‌صورت روزانه در اختیار عموم قرار می‌گیرد. در این وب‌سایت سعی بر آن است که تمامی اطلاعات از منابع معتبر و افراد شناخته‌شده و متخصص به‌صورت مدون و به‌دوراز هرگونه خطا و اشتباه در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

وب‌سایت شامل بخش‌های متعددی همچون معرفی کویرها و بیابان‌های ایران، معرفی حیات‌وحش و پوشش جانوری و گیاهی ایران، آثار طبیعی ایران، نکات فنی و ایمنی در سفرهای طبیعت‌گردی، جهت‌یابی، معرفی شهرها و روستاهای هدف گردشگری، فرهنگ و تاریخ و… است.

وب‌سایت بیابان‌ها و کویرهای ایران در جشنواره رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۸۹ و ۹۰ در حوزه ایران‌شناسی حائز رتبه اول و تندیس بلورین برترین تارنمای ایران‌شناسی، در جشنواره برترین وب‌سایت‌های ایران وبنا در سال ۸۹ در بخش گردشگری حائز رتبه اول و در سال ۹۰ به‌عنوان برترین وب‌سایت در بخشش محیط‌زیست و در مسابقه برترین تارنماهای زیست‌محیطی در سال ۸۷ حائز رتبه اول گردیده است.

در صورت تمایل به همکاری می‌توانید در صفحه ارسال مقالات، مطالب و تصاویر خود را ارسال کنید تا شما نیز سهمی در نمایاندن جلوه‌ای از ایران عزیز به هم‌وطنان داشته باشید.

پیشاپیش از حسن نظر و راهنمایی شما جهت ارتقاء سطح کیفی مطالب سایت کمال تشکر راداریم.