دکتر احمد موستوفی

دکتر احمد مستوفی به سال 1291 در تهران متولد شد. او بعد از گذراندن تحصیلات ابتدایی، در سال 1308 سطح متوسطه خود را به پایان رساند و در همین سال جزو صد نفر دانشجوی اعزامی به اروپا انتخاب شد. ایشان در مدت 9 سال اقامت و تحصیل در فرانسه، موفق به اخذ دکترای جغرافیای طبیعی از دانشگاه سوربن پاریس شد. تا اینکه در سال 1317 به ایران مراجعت کرده و با سمت دانشیاری وارد خدمت دانشگاهی در دانشگاه تهران شد.
اولین رئیس کوی دانشگاه در سال 1324 به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره کوی دانشگاه انتخاب شد که هم زمان با عضویت در هیئت مدیره، ریاست کوی دانشگاه را نیز برعهده داشت که به دلیل مشغله فراوان در امر پژوهش و آموزش یک سال بعد استعفا داد.
دکتر مستوفی بعد از سی و نه سال خدمت در دانشگاه تهران به سال 1356 به افتخار بازنشستگی نائل آمد و سرانجام در 28 بهمن 1372 بعد از طی مدت طولانی بیماری در کشور فرانسه دارفانی را وداع گفت و در 5/12/1372 در قبر شماره 144 ردیف 12 قطعه 70 بهشت زهرا (س) برای همیشه آرمید.

وی به تمام نقاط کویری و بیابانی ایران سفر کرده بود و چندین کتاب در معرفی کویر ها و بیابان های ایران از وی به یادگار مانده است. از جمله این کتاب ها میتوان به شهداد و جغرافیای تاریخی دشت لوت و کتاب‏ حوضه مسیله اشاره کرد. روحش شاد

نظرات بسته شده است.