شتر مرغ

شتر مرغ ها همه چیز خوار بوده و غذاهایی با كیفیت بالا را انتخاب كرده و می خورند و مقداری را نیز برای مواقع خشكسالی ذخیره می كنند. مقدار آب روزانه مصرفی بستگی به شرایط آب و هوایی و نوع تغذیه دارد. شتر مرغ در حرارت بالا و رطوبت پایین روزانه 12 لیتر آب نیاز دارد. شتر مرغ ماده در سن 2 تا 3 سالگی و شتر مرغ نر در سن 3 تا 4 سالگی به بلوغ جنسی می رسد. در صورتی كه در شرایط مناسب و با سلامتی كامل نگهداری شوند، تا بیش از 40 سال باور باقی می مانند. شتر مرغ ها پرندگانی هستند كه كاربردهای زیادی دارند و در زمینه تولید مصنوعات چرمی با كیفیت بالا و در ساخت كیف و كفشهای تجملاتی، پوست شتر مرغ مشتری زیادی دارد. وجه تمایز چرم شتر مرغ با دیگر چرمها، وجود نقاط مربوط به فولیكولهای ساقه پر می باشد.

تخم شتر مرغ از نظر طعم و خصوصیات كاملا معادل تخم مرغ بوده و به همان روشهای متداول طبخ می شود. معمولا تخم این پرندگان دارای 14 تا 18 سانتی متر طول، 12 تا 15 سانتی متر عرض و 1/1 تا 9/1 كیلوگرم وزن می باشد و در موارد ا‌ستثنائی، به بیش از 3/2 كیلوگرم نیز رسیده است. عسلی شدن تخم شتر مرغ حدودا 45 دقیقه و سفت شدن آن دو برابر این زمان وقت می گیرد.

گوشت شتر مرغ دارای خصوصیاتی از قبیل كمی چربی، پایین بودن میزان كلسترول (در حدود 600 میلی گرم در هر كیلوگرم)، بالا بودن میزان پروتئین (بیش از 20 درصد)، تردی استثنائی (علی رغم مقدار كم چربی) و واكنش مطلوب نسبت به ادویه جات می باشد. كیفیت عالی گوشت شتر مرغ، با فیله گاو قابل مقایسه بوده و جهت تهیه غذاهای دلپذیر و استیك های ترد بسیار مناسب می باشد.

در خبرنامه ما عضو شوید
در خبرنامه ما عضو شوید
در خبرنامه ما عضو شوید تا از آخرین مطالب با خبر شوید.
هر زمان که بخواهید، می‌توانید عضویت‌تان را لغو کنید.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.