مستند همراه با باد در دل تنهایی کویر

 مستند همراه با باد در دل تنهایی کویر در سال 77، 1376 به تهیه کنندگی شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته شد. منوچهر طیاب برای ساخت این مستند جذاب که درباره کویرهای ایران است به همراه اعضای گروه فیلمبرادری خود به مهم ترین مناطق کویر سمنان و کویر لوت سفر کرد و تصاویر بیاد ماندنی را از این سفر به تصویر کشید. طیاب متولد 1316 در تهران است که تا کنون بیش از بیست مستند ساخته است.از جمله مستندهای او می توان به مستندهای سرامیک(1342)، ریتم(1343) ایران سرزمین ادیان(1352) و وانگه روان جهان گله کرد(1377) اشاره کرد.

عوامل مستند «همراه با باد در دل تنهایی کویر» عبارتند از:

تحقیق، فیلمنامه، تدوین و کارگردانی: منوچهر طیاب- دستیار کارگردان: سید محمد میر سلطانی-

مدیر فیلمبرداری: حسن یزدانی- موسیقی: احمد پژمان- گوینده: ابوالحسن تهامی نژاد-

گروه عکاسی: علی نیکرفتار، اسعد نقشبندی، مسعود زنده روح کرمانی، محمد اسلامی راد، حمید رضا معین الدینی- راهنامایان محلی: محمد رفیعی، احمد باقر انارکی، علی حسین زاده، علی قاصدی، نصرت الله زاهدی، اسماعیل بهشتی، مهدی عامری، حاج محمد رستگار و علی تقی پور

البته افراد بسیاری در این پروژه منوچهر طیاب را همراهی کردند که به علت تعداد بالای آن ها ذکر این افراد در این مطلب نمی گنجد. مستند «همراه با باد در دل تنهایی کویر» در جشنواره بین المللی سینمای مستند شهر تِرنتو ایتالیا در سال 2001 لوح سیمین بهترین فیلمنامه و کارگردانی و جایزه ویژه اکتشاف را دریافت کرده است.

نظرات بسته شده است.