اقامتگاه روستای فرحزاد (خانه طباطبایی)

روستای فرحزاد در فاصله ۲ کیلومتری شمال روستای مصر از توابع استان اصفهان قرار دارد. این روستا ۲ خانوار سکنه دارد که به زراعت و دامداری مشغول هستند. در این روستا اقامتگاهی قرار دارد که به خانه طباطبایی شهرت دارد.  احاطه شدن روستا توسط شن‌های روان و رمل‌های ماسه‌ای از خصوصیات بارز این روستا است که وجهه‌ای متمایز به آن بخشیده است. از دیدنی‌های اطراف این روستا می‌توان به چال سلکنون، نیزار مصر، دریاچه نمک سلکنون، تخت عباسی، تخت عروس، دریاچه نمک خور و کویر طبقه، جاده آفرود ابراهیم زهرا، ریگ کله، روستای گرمه , روستای محمدآباد کوره گز , روستای عروسان  , جاده کاروان گذر عروسان-بیدستان و کویر مرکزی و رمل‌های ماسه‌ای اطراف روستا اشاره کرد.

این اقامتگاه توسط خانواده طباطبایی اداره می‌شود. سید هاشم طباطبایی پدر خانواده به همراه فرزندان در شهر جندق اقامت دارند و خانه اجدادی را به اقامتگاهی برای طبیعت‌گردان و کویرنوردان تبدیل کرده اند. در سال اخیر اقامتگاه شماره ۲ طباطبایی نیز افتتاح گردید که به رستوران و سایر امکانات رفاهی نیز مجهز است.

سبک معماری خانه‌ها به سبک معماری درونگرای خانه‌های محلی کویری بنا شده است. اقامتگاه اول دارای ۳ اتاق بزرگ و ۲ اتاق کوچک و یک ایوان و اقامتگاه دوم دارای ۶ اتاق  و یک ایوان است که با سقف‌های هلالی یادآور معماری سنتی و فراموش شده این مرزو بوم است. اقامتگاه‌های طباطبایی دارای ظرفیتی در حدود ۱۰۰ نفر است. این اقامتگاه در حال حاضر به صورت بسیار زیبایی و به سبک سنتی ایرانی بازسازی شده است. از امکانات این خانه‌ها می توان به سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه اشاره کرد. همچنین در مدخل ورودی مکانی برای برپایی آتش و مراسم آتشونی تدارک دیده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره ۰۹۱۳۳۲۳۴۱۸۸ و یا پست الکترونیک info@mesr.info  تماس حاصل کنید.

 

1 نظر
  1. مجيد می‌گوید

    من ۲۶ و۲۷ اردیبهشت ٩٢ مهمان خانواده طباطبایی بودم آدمهای فوق العاده مهمان نواز وبه طور کلی یک انسان کویری کامل ای کاش ارگان وسازمانی می بود که حمایت کنه از این همه استعداد گردشگری ومناطق بکر وزیبا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.