روش های پخت سیب زمینی

اگر چه پخت این غذا ها بسیار آسان است اما از مواد مورد نیاز و انرژی زایی تهیه می شوند که قوای مورد نیاز طبیعت گردان، کوهنوردان را در سفرها تامین می نمایند.

شاید با دیدن این تاپیک در دل به آن خندیده باشید اما پس از مطالعه کامل متوجه می شوید که پخت سیب زمینی هم دارای رموزی است که به بهتر شدن مزه آن کمک می نماید سیب زمینی سرشار از هیدراتهای کربن است که مهم ترین منبع تامین انرزی می باشد. استورهای ذیل برای یک نفر تهیه شده و مواد مورد نیاز آنها نیز عموماً مشترک و عبارتست از: سیب زمینی، کره یا روغن مایع، نمک و فلفل، پیاز، ادویه، آلمینیوم فویل ضخیم.قبل از شروع آموزش انواع روش پخت سیب زمینی در کمپ به نکات عمومی زیر که مختص انواع روشهای پخت است توجه نمایید:1- قبل از پخت سیب زمینی ها را خوب بشویید2-قبل از پیچیدن سیب زمینی در فویل( به منظور ذغالی و سیاه نشدن) حتماً سیب زمینی ها را با چنگل سوراخ کنید3-از فویل ضخیم و در صورت در دسترس نبودن از دو لایه فویل نازکتر استفاده کنید4-معمولاً سیب زمینی های پختنی پوست کلفت تری نسبت به سایر سیب زمینی ها دارند5-از برخورد شعله مستقیم با سیب زمینی خود داری نمایید تا از سیاه و خاکستر شدن آن جلوگیری شود. بهترین شیوه استفاده از ذغال یا چوب های قرمز و فاقد شعله استسیب زمینی ساده: سیب زمینی ها را از وسط دو نیم کنید( با پوست) و هر تکه را به کمی روغن و یا ترجیحاً کره آغشته نمایید. پس از سوراخ کردن آنها را در فویل پیچیده  بر روی ذغال گداخته و یا در کنار اجاق کمپ به مدت 30 دقیقه بگذارید تا کاملا بپزدسیب زمینی پخته و پیاز: سیب زمینی را در صورت لزوم نصف کرده در داخل هر نیمه را  از پیاز خرد شده ریز پر نمایید. بر روی این مجموعه تکه کوچکی کره قرار داده سپس در فویل پیچیده مانند سیب زمینی ساده بپزید.

پخت سیب زمینی در قوطی حلبی:

سیب زمینی را کاملا به روغن آغشته کرده به آن نمک بزنید و آنرا درون یک قوطی کنسرو نازک قرار دهید و روی آنرا با فویل بپوشانید. قوطی را در کنار آتش قرار دهید تا 30 تا 45 دقیقه بپزد. از برداشتن فویل قبل از پایان این مدت حتی برای ثانیه ای خود داری نمایید پوره سیب زمینی: سیب زمینی را بصورت ساده پخته با پشت پنگال آنرا پوره نمایید. کمی شیر و کره را گرم کرده به آن اضافه کنید. درصورتی که شیر در دسترس نبود می توانید یک پیاز کوچی را پخته و آنرا به پوره بصورت خرد شده و ریز اضافه کنید. اگر گیاهان معطر در دسترستان بود حتماً بصورت ریز و تازه از آنها استفاده کنید.Hash Browns:  یک صبحانه پر انرژِی آمریکایی است که به راحتی می توان آنرا از باقیمانده های سیب زمینی غذای شب قبل(پخته یا سرخ شده) و یا سیب زمینی تازه تهیه نمود. کف تابه را به کمی روغن یا کره آغشته نموده کمی پیاز ریز سرخکرده را در آن تفت دهید. سپس سیب زمینی های نگینی شده را به آن اضافه کرده صبر کنید تا برشته شود. در صورت تمایل می توانید سوسیس و یا کالباس خرد شده و یا تخم مرغ به آن اضافه کنید تا آنها نیز سرخ شوند در صورت تمایل می توانید یک عدد تخم مرغ را سرخ و در پایان به مجموعه اضافه کنید. ادویه و فلفل و نمک را فراموش نکنید.

نظرات بسته شده است.