آبشار دودوزن (خره کش)، شفت

    

نام آبشار:  آبشار دودوزن

 

 

موقعیت جغرافیایی

آبشار دودوزن در موقعیت جغرافیایی N370044 E491504 در استان گیلان واقع است. آبشار دودوزن در فاصله 24 كیلومتری از شفت و در منطقه خرم كش شفت قرار دارد. این آبشار، درون جنگل بوده و از زیباترین آبشارهای گیلان محسوب می شود. برای دسترسی باید از شفت به روستای احمدسر گوراب ، روستای شالماء،سفید نرگس ،بازارچه علیسرا،بقعه آقا سید کاس و آقا سید رضی و سیاه نرگس بگذریم ، . بعد از سیاه نرگس به روستای خرم کش می رسیم، در مسیر همچنان رودخانه زیبا را همگام با خود می بینیم که از آبشار زیبای دود وزن خرم سرچشمه می گیرد. در 2 کیلومتری روستای توسه، روستای توریستی و زیبای خرم کش وجود دارد که 700 متر بعد از آن به تابلویی می رسیم که روی آن نوشته شده است 800 متر با آبشار دود وزن خرم ( 500 متر مانده به آبشار) بعد از طی 300 متر به انتهای مسیر ماشین رو می رسیم که پلی مابین این دو مسیر (خاکی و ماشین رو و مال رو) قرار دارد، بقیه مسیر تا به آبشار درحال ساخت و بازسازی می باشد. به محدوده خرم ، خرم کش و اطراف سیاه مزکی می گویند . این منطقه حالت ییلاقی دارد . پنیر آن معروف است.

 

این منطقه که در ناحیه کوهستانی سیاهمزکی قرار دارد . دارای پوشش جنگلی انبوه ، چشمه های آب ، رودخانه پر آب و خروشان ، هوای خنک در بهار وتابستان است . روستاههای این مسیر نیز آباد و پر رونق بودند در خرم و خرم کش مغازه های زیادی وجود دارد . چند باب کبابی محلی ، قهوه خانه ، فروشگاه مواد غذایی و میوه ، فروشگاههای محصولات دامی به خصوص پنیر و عسل ، مسجد بزرگ وپررونق و روستایی پرجمعیت دارد. در ایام تعطیل و آخر هفته این محور مملو از جمعیت می شود.

7 نظرات
 1. سارا می‌گوید

  واقعا جای دلنشین و آرامش بخش و زیبایی بود.من خیلی خوشم اومد.مسیر رفتش هم عالی بود

 2. میثم می‌گوید

  با سلام،منطقه یلاقی زیبایی است. امید آنکه من و امثال من قدر طبیعت زیبا و پاک را بدانیم وبسان جاده هاو تفریگاه های کشور عزیزمان ایران این منطقه را از زباله پر نسازیم.

 3. خشنود می‌گوید

  من اونجا رو ديدم….ب هيچ وجه عكسا گوياي زيبايي اين آبشار نيست….حتما ببينيد بسيار زيباس مسير دسترسي هم بصورت پله هاي زيبا درست كردن

 4. مسران می‌گوید

  سلام من اهل روستای خرمکش هستم. حتما تشریف بیارید به این روستا غیر از ابشار جاهای دیدنی دیگه ای هم داره. حتما لذت میبرید.

  1. پوریا می‌گوید

   سلام داداش من میخوام با خانمم بیام گیلان واسه اولین بار میخوام بدونم این ابشاره مسیرش درسته؟ ماشین خوره؟ و اینکه امنیت داره؟ و جایی واسه موندن؟

 5. محدثه محمد زاده شالمائی می‌گوید

  تصاویر بسیار زیبا ودیدنی می باشد . از تبلیغ شما ممنون

 6. محسن صحراگرد می‌گوید

  من بچه روستایی خرم کش هستم همه شمارو به دیدن این ابشاروطبیعت زیباوبکردعوت میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.