آبشار سیرود، ساوجبلاغ

    

نام آبشار:  آبشار سیرود، ساوجبلاغ 

 

 

موقعیت جغرافیایی

آبشار سیرود در موقعیت جغرافیایی N3604 E5052 در استان البرز واقع است. این آبشار بعد از روستای سفیدداران و در ارتفاعات روستای سیرود قرار دارد در منطقه ساوجبلاغ واقع شده است. آبشار ارتفاعی در حدود 10 متر دارد و پس از ریزش از میان صخره ها حوضچه آبی به عمق 1 متر ایجاد کرده است. آبشار در ارتفاع 2140 متری از سطح دریا واقع شده است.

 

روستای سیرود در شمال غربی شهرستان ساوجبلاغ و در فاصله ۱۰۰ کیلومتری تهران و در شمالی ترین قسمت شهر کوهسار واقع است. این روستا در ارتفاع ۲۲۵۰ متری از سطح دریا و در منطقه ای کوهپایه ای قرار دارد که اطراف روستا با دیواره های بلند و بسیار زیبای صخره ای احاطه شده است. روستا در کنار رودخانه ای دائمی و زیبا هم نام روستا واقع شده است. این رودخانه در جهت شمال به جنوب از کوه های پلنگ دره و اخرک سرچشمه گرفته است به طوری که شاخه هایی از این رودها در برخی قسمت ها به صورت آبشارهای کوچک دیده می شود که منظره بسیار زیبایی بوجود آورده است. دسترسی به روستا و آبشار سیرود از طریق بزرگراه کرج-قزوین، خروجی کردان، یعد از روستای کردان و ولیان، جاده خاکی به روستای سیرود امکانپذیر است.

1 نظر
  1. پیشگاهی محسن می‌گوید

    با درود فراوان ،بی نظی بود کاش اطلاعات بیشتری از جمله زبان و اهجه و گویش و مطالب بیشتری قرار می دادید .بوگوتوم که خدا شما رو بوداره فرهنگمان را نی الین گوم گرده مون خودوم سیفدارکی هستم و شمایی زبان مایی زبان مشترک هسته ممنون از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.