جزیره گرم

نام جزیره:  جزیره گرم

 

 

موقعیت جغرافیایی

جزیره گُرم از جزیره‌های غیر مسکونی ایرانی در خلیج فارس است. جزیره گرم در باختر روستای مل‌گنزه و دروداحمد (مقابل حدفاصل بخش بردخون و بخش مرکزی شهرستان دیر در خلیج فارس) با مساحت تقریبی ۳ کیلومتر مربع (سه کیلومتر طول و یک کیلومتر عرض)واقع شده‌است وبعلت وجود انبوه درختان جنگلی (بنام گرم) به همین نام مشهور شده‌است.این جزیره در موقعیت جغرافیایی N275442 و E512652 قرار گرفته و بلندی آن از سطح دریا بین ۱ تا ۲ متر است.

جزیره گرم در قسمت خاوری جزیره نخیلو در فاصله ۵/۱ کیلومتری ساحل قرار دارد. در سواحل مقابل این جزیره اجتماعاتی از جنگلهای ماندابی حرا (موسوم به گُرم) به مساحت ۲۵ هکتار قرار دارد. این جزیره دارای تپه‌های شنی و گیاهان شور پسند (تهما) است. محل زیست پرندگان بومی مانند: کاکایی اگرت، حواصیل خاکستری، باکلان و سلیم خرچنگ خور و پرندگان مهاجر زمستان گذران می باشد.

این جزیره مقابل بردخون و دیر در خلیج فارس واقع شده و به علت وجود انبوه درختان جنگلی (به نام گرم) به همین نام نیز مشهور شده است. جزایر متاف، مرغی، ته ماد و چراغی که در مقابل ناحیه بردخون قرار دارند و خالی از سکنه اند از دیگر جزایر استان بوشهر هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.