دره داران داش، زنوز

دره داران داش، زنوز، آذربایجان شرقی
نام فارسی: دره دارانداش

نام انگلیسی: Darandash valley

دره داران داش در موقعیت جغرافیایی N3841 E4556 در استان آذربایجان شرقی واقع است. دارانداش روستایی در ۲۴ کیلومتری شهرستان زنوز است و شهرت آن بخاطر وجود دالانهای آبرو زیبایی است که در مسیر رودخانه در اثر فرسایش آبی بوجود آمده اند. این دره در دامنه های جنوب شرقی ارتفاعات کیامکی قرار گرفته که یکی از مناطق تحت حفاظت محیط زیست است. روستای داران داش و هوروز دارای طبیعتی زیبا و آب و هوای مطبوعی است که موقعیت عالی جغرافیایی این روستا باعث آن شده است. دره در دامنه کوه زیدر قرار دارد و چشم انداز های آن در تمامی فصول سال زیبایی خاصی دارند. 

دره داران داش، زنوز، آذربایجان شرقی

برای عبور از این دره نیازمند تجهیزات فرود و مهارتهای صخره نوردی است. همچنین برای دستیابی به دره از راهنمای محلی استفاده کنید. پس از عبور از روستای دارانداش وارد دره رودخانه شده که حدودا دو ساعت به طول می انجامد و پس از آن در مسیر خلاف حرکت آب پس از ۲۰دقیقه به دالانهای سنگی میرسید که عبور از این مسیر با کمک نردبان وطناب البته در دو یا سه منطقه ،حدودا یک ساعت و نیم زمان نیاز دارد. بعد از عبور از این منطقه به قسمتهای بالا دست رودخانه رسیده و از انجا به جاده خواهید رسید.

 

دسترسی

برای رسیدن به این منطقه باید از مسیر ارتباطی تبریز به مرند وارد مسیر شهرستان زنوز شد و سپس از روستاهای زنوزاق و دارانداش گذر نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.