مهمانسرای رباط انارک

این بنای زیبا توسط حاج محمد علی حاج حیدر انارکی از سنگ و خشت و آجر و به سبک چهار ایوانی در حدود 120 سال پیش ساخته شده است،که متاسفانه سنگ مرمرین شناسنامه آن در بهمن ماه 1378خورشیدی به سرقت رفته است. 10 سال بعد یعنی در سال 1387 خورشیدی به منظور حفظ این اثر تاریخی و پذیرایی از میهمانان و گردشگران کویر بازسازی شده و امکانات رفاهی برای اقامتی راحت و خاطره‌انگیز در اختیار دوستداران طبیعت و فرهنگ ایرانی قرار گرفت.
این رباط (کاروانسرا) دارای 1600 متر زیربنا بوده و 16 اتاق با امکانات استراحت و طراحی سنتی و زیبا، سرویس های بهداشتی و حمام، دو دستگاه سوئیت مجهز، سالن موسیقی و غذاخوری می‌باشد. طراحی و دکوراسیون کلیه این مکانها با ذوق بی‌اندازه و با اتکا به فرهنگ و هنر و سنتهای ایرانی انجام گردیده است.

 

برنامه های مهمانسرا

مدیریت رباط انارک، جهت رفاه حال گردشگران و بهره افزونتر ایشان از سفری کویری برنامه هایی را تنظیم و ارائه می‌نماید که مشتملند بر:
طبیعت گردی در قالب سیاحت در کوهستانهای مجاور و بازدید از کویر.
شترسواری گردشگران در مسیرهای کویری.
رصد ستارگان و اجرام آسمانی در شبهای زیبای کویری با امکاناتی هرچند اندک.
بازدید از معدن تاریخی سرب نخلک و بنا ی تاریخی و با ارزش چهارطاقی که تاسیس آن به قرن دوم میلادی می رسد و در اصل عبادت گاه کسانی بوده است که کارشان استخراج سرب از دل کوه و جداسازی نقره ی آ ن بوده است.
چوپان‌گردی یا همراهی گردشگران به صورت روزانه (از صبح تا غروب) با چوپانان محلی و تماشای طبیعت در کنار چرای دامها که خود تجربه‌ای بس زیباست.

 

برای رزرو و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل فرمایید:

نشانی : نائین، انارک، رباط انارک
تلفن رزرو: 0324322-2755,6
دورنگار: 0324322-2757
همراه: 0912-2983575
پست الکترونیک: Info@robatanarak.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.